مناسبت ها

اطلاعيه ها

كتابخانه

افتخارات

آموزش هاي عالي حرفه اي

سامانه جامع آموزش سجاد

 

 

 

 

 

 

 

دانشگاه جامع علمي كاربردي

فرم هاي دانشجويي

دكتر اسحاق جهانگيري معاون اول رييس‌جمهور در ديدار نمايندگان كانون دانش‌آموختگان دانشكده خبر گفت: بحمدالله كشور در مسير صحيح توسعه قرار گرفته و اراده محكمي در دولت وجود دارد كه از مسير ريل‌گذاري شده توسعه همه‌جانبه منحرف نشود.

 معاون اول رييس‌جمهور تأكيد كرد: در اين مسير براي عبور از پيچ‌ها و گردنه‌هاي سخت پيش رو بايد از تمام ظرفيت هاي ملي از جمله دانشكده خبر، فارغ‌التحصيلان و متخصصين رسانه بهره جست و ظرفيت‌هاي اين عرصه مي‌توانند كمك‌رسان عبور از تنگناهاي مسير توسعه محسوب گردند.

وي با اشاره به عبور سرافرازانه كشور از بحران سخت هسته‌اي ، نقش و اهميت رسانه‌ها و متخصصين كارازموده خبر و اطلاع‌رساني را براي ادامه مسير بسيار مهم ارزيابي كرد و با اشاره به شيطنت‌هاي هدفمند دشمنان خارجي از جمله اسرائيل، آگاهي‌بخشي سريع و دقيق به جامعه جهاني و مردم كشور را يكي از راهكارهاي اصلي برون رفت از جنجال‌سازي هاي غيرواقعي و جلوگيري از اضطراب‌هاي كاذب و تزريق اميد و آرامش واقعي بر شمردكه با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي دانش‌محور رسانه‌اي قابل انجام است.

به گزارش روابط عمومي كانون دانش آموختگان دانشكده خبر،جهانگيري  همچنين با اشاره به تمركز دولت بر اسناد بالادستي به ويژه سياست‌هاي كلان مقام معظم رهبري درخصوص برنامه توسعه ششم سرفصل هاي ابلاغي معظم‌له از قبيل توسعه محتواي فضاي مجازي، بومي‌سازي شبكه‌هاي اجتماعي و توسعه كمي و كيفي رسانه‌هاي فرامرزي بين المللي را بسيار مهم و نشان‌دهنده اهميت و جايگاه جدي رسانه‌ها و آموزش عالي اين عرصه در مسير توسعه كشور برشمرد كه قطعاً مجموعه دولت در اين راستا عمل مي‌كند.

 در پايان اين نشست پس از ارايه گزارش از سوي نمايندگان كانون دكتر جهانگيري بر حل مشكلات اخير دانشكده خبر تأكيد و اطمينان داد دغدغه‌هاي موجود به سرعت برطرف خواهد شد. وي همچنين از تعامل منسجم و هدفمند كانون دانش‌آموختگان دانشكده خبر با مجموعه دستگاه‌هاي اجرايي براي ارتقاء شاخص‌هاي مهم اطلاع‌رساني ، اطلاع‌بخشي و ارتباطات روزآمد در سال دولت ملت همدلي و همزباني استقبال و بستر اين همكاري را در صورت ارايه طرح‌هاي تخصصي و كارشناسي آماده ارزيابي كرد. د

معاون اول رييس جمهور: ظرفيت دانشكده خبر كمك‌رسان عبور از تنگناهاي مسير توسعه است

 قابل توجه دانشجویان گرامی:

شروع انتخاب واحد از 10 شهریورماه می باشد،قبل از انتخاب واحد جهت تسویه حساب به امور مالی مراجعه نمایید.

 

انتخاب واحد

 

برگزاری دوره خبرنگاری ویژه روزنامه نگاران الفرات در دانشکده خبر

 پیرو در خواست شورای عالی امنیت ملی و در چار چوب یادداشت تفاهم منعقده میان ایرنا و موسسه رسانه ای الفرات دوره آموزشی خبر نگاری ویژه روزنامه نگاران این موسسه  از تاریخ 94/5/24 به مدت دوهفته دردانشکده خبر برگزار می شود.

برگزاري دوره خبرنگاري ويژه روزنامه نگاران الفرات در دانشكده خبر

  

حضوردبیر کمیته مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در دانشکده خبر؛

تهران - دانشکده خبر - «سیدنجیب حسینی» معاون سابق وزیر کشور و دبیر کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: دانشکده خبر با ظرفیت بالای رسانه ای که در اختیار دارد، در قالب یک سازمان مردم نهاد می تواند به عنوان بازوی رسانه ای مبارزه با مواد مخدر، منشاء خدمات بزرگی باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده خبر، وی روز یکشنبه در جمع دانشجویان و استادان دانشکده خبر با بیان این مطلب افزود: ارزش خبر و خبرنگاری در ثبت و انتشار اخبار در انقلاب اسلامی ایران و دوران دفاع مقدس به اثبات رسیده و رسانه، نقش مهمی در بیان حقانیت نظام جمهوری اسلامی داشته است.

او با تاکید بر اینکه معزل مواد مخدر آنچنان گستردگی دارد که لازم است همه گروه های جامعه در حل آن نقش آفرینی کنند، ادامه داد: با توجه به رشد وسیع شبکه های اجتماعی  قطعا تلاش ها بدون توجه به توان رسانه ای به جایی نخواهد رسید.

حسینی اظهارکرد: وقت آن رسیده است که تلاش ها به کلیشه های اداری خلاصه نشود و همه احساس مسئولیت و دین کنیم، چرا که ما و فرزندانمان حتی در داخل خانه هم در معرض معزل مواد مخدر هستیم و کسی نباید خود را در امان بداند.

وی با بیان اینکه رویکرد مدیران دستگاه های اجرایی و وزیر کشور، اجتماعی کردن این مساله و تاکید بر محبوب نبودن مبارزه در بخش های نظامی و مبارزه با قاچاقچیان است، تصریح کرد: مطابق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، بخش های فرهنگی و اجتماعی باید در پیشگیری و مبارزه همراهی کنند، از این رو با جامعه فرهنگی، هنری و ورزشی، جامعه مداحان و ائمه جمعه مذاکراتی صورت گرفته تا از این طریق آمار مربوطه را با مردم در میان بگذاریم و بخواهیم که با جدی گرفتن این مساله، هیچ قشری نسبت به آن بی تفاوت نباشد.

وی در پاسخ سوال دانشجویی مبنی بر اینکه برای آموزش و پیشگیری چه اقداماتی انجام داده اید؟ گفت: همانطور که آموزش به جوانان و دانش آموزان در اولویت قرار دارد، لازم است که آموزش ها و آگاهی های لازم به مسئولین نیز داده شود، چرا که دیده شده اطلاعات آنها در این حوزه ناقص و ناکارآمد است. 

دانشکده خبر بازوی رسانه ای برای مبارزه با موادمخدر

 

حمیدرضا کمالی در تشریح اهداف برگزاری این دوره اعلام کرد: یکی از مهمترین مبانی تحقیق و پژوهش که زیربنای پیشرفت علمی و توسعه پایدار است، آشنایی محققان با آخرین متدها و روش های مطالعه و بررسی یافته ها در هر رشته محسوب می گردد که دانشکده خبر با هدف توسعه علمی و افزایش کیفیت آموزشی، سعی در برگزاری هر چه موثر تر این دوره ها دارد.
کمالی افزود: مباحث این دوره ها در 15 عنوان مستقل، توسط گروهی از مدرسان مورد تایید طرفین ایرانی و فرانسوی در مرداد و شهریور ماه سال جاری در تهران ارائه خواهد شد. سرفصل های این دوره ها نیز با هدف رفع نیازهای داخلی و ارتقای دانش و مهارت بومی، مشترکاً توسط دانشکده خبر و آموزشکده عالی روش شناسی علوم انسانی پاریس طراحی و تدوین گردیده و "تخصصی و به روز بودن محتوا" ، "استفاده از استادان برجسته"، "هزینه منطقی و مناسب"، "اعطای مدرک معتبر بین المللی"، "کوتاه مدت بودن طول دوره"، "استفاده از روش کارگاهی" و "سعی در تحقق اهداف و برنامه های سازمانی فراگیران"  از ویژگی های این دوره آموزشی است و برای دانشگاهیان و کسانی که به صورت گروهی از سوی سازمان ها و نهادها معرفی می گردند، تخفیف مناسبی منظور شده است
یادآور می گردد؛ علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 77507903  تماس بگیرند و یا به پایگاه اینترنتی www.baharac.com مراجعه نمایند.
به دلیل آغاز دوره از روز شنبه دهم مردادماه و محدودیت ظرفیت، مهلت ثبت نام تا روز دوشنبه پنجم مردادماه خواهد بود

برگزاری دوره بین المللی در دانشكده خبر